Dalintis

Gamta - mūsų magiškasis grožis ir  didžiausias turtas

Gyvenime svarbiausia yra ne kuo daugiau pamatyti, o kuo daugiau suprasti ir pajausti...

Visada mylėjau Gamtą - ir tada, kai dar buvau maža mergaitė, basomis kojomis lakstanti po lauko gėlėmis pražydusias pievas, ir tada, kai užaugau, kuomet trokšdama ramybės ir harmonijos intuityviai traukiu į gamtą ir ten atgaunu visas gyvybines jėgas, pailsiu, pasisemiu įkvėpimo ir vel susigrąžinu savo, rodos, išssibalansavusią vidinę pusiausvyrą. Gamta pati iš savęs skleidžia šviesą... lengvumą... gausą... tyrumą... Nuoširdus gėrėjimasis ja, malonumas ir kiekvieną kartą vis iš naujo atrandamas gamtos žavesys mane lyg magnetas traukia atrasti vis didesnes jos paslaptis ir pajusti tą magiškąją jėgą.

Tačiau. Ar mes visada branginame tai, ką turime? Ar dažnai pagalvojame apie tai, kad norėdami kažką pasiimti iš gamtos, mes taip pat turime ir jai kažką gero duoti? Prisipažinsiu nuoširdžiai: žinios ir tas tikrai brandus suvokimas, kokią žalą gamtai daro žmogus ir kaip iš tikrųjų yra svarbu prisidėti prie jos saugojimo, kuo mažiau teršiant ją, norint patenkinti savo komfortą ir kasdieninius poreikius, pas mane atėjo ne iškart. Reikėjo laiko. Ir nemažai.

Buvo akimirkų, kai pagalvojau - nieko as čia viena vis tiek nepakeisiu. Tačiau tada greitai manyje prabilo vidinis balsas: ir dar kaip gali pakeisti! Nors aš tik maža dalelė šioje pasaulio didybėje, bet juk aš ne viena. Juk jei prie manęs ir mano gražių norų prisijungs ir antras, ir trečias...- gali įvykti stebuklas!

Visada lengviausia ir geriausia viską pradėti nuo mažų žingsnelių. Todėl mano kurti meilės ir švelnumo iš gamtos prisotinti produktai buvo patalpinti į gamtai draugiškas PET pakuotes, kurios gaminamos iš lengvai perdirbamų ir gamtą tausojančių medžiagų. Taip Vilana Natural Beauty išlieka ištikimenė "natūralaus grožio" sąvokai, mus supančiai aplinkai bei mylimiems klientams.

Sutinku, tikrai nėra lengva taip imti paprastai ir išeiti iš savo komforto zonos. Sulaukiau labai daug klausimų tema "Kodėl pakeitėte pakuotes? Ankstesnės buvo patogesnės, minkštesnės, lengviau išsispaudžia..." Bet HEY, o gal čia tėra tik įprotis, kurį galima pakeisti? Gal vis gi verta pabandyti kažką tokio, kas vėliau mums sukels ne tik vartotojišką pasitenkinimą, bet ir tuo pačiu darysime vis mažesnį neigiamą poveikį gamtai? Produktų pakuotės gyvavimo kelias – itin trumpas, o pakuočių atliekų sukeliamos problemos gamtai – išties didžiulės.Todėl aš renkuosi mažesnį komfortą, bet didesnį gėrį mums, mūsų grožiui, mūsų sveikatai, mūsų gamtai, iš kurios semiamės įvairių gėrybių savo malonumui.

Kas yra gamtai draugiška pakuotė? PET yra 100% perdirbаma pakuotė. Ši medžiaga vertinama del įvairių savybių: stiprumas, lengvumas, atsparumas. PET poveikis aplinkai yra daug palankesnis lyginant su kitomis perdirbamomis pakuotės medžiagomis. PET pakuotėje supakuoti produktai yra lengvesni ir atsparesni, todėl transportavimui reikia mažiau kuro, lyginant su daugeliu kitų taros medžiagų. Antrinė PET žaliava naudojama įvairių kilimėlių, elektrinių prietaisų ir automobilių įrangos detalių gamybai, rūbų, statybinių medžiagų gamyboje...

Kaip mes dar stengiamės prisidėti prie gamtos saugojimo? Mažiau vartoti tada, kai turime galimybę rinktis. Todėl į dar kai kurių mergaičių užduodamą klausimą: "Kodėl tiesiog neparduodate šampūnų ar hidrolatų buteliukų iškart su dozatoriumi? " atsakau taip pat gan retorišku klausimu: ar tikrai to reikia? Įsigijusios atskirai, jūs tą pačią pompytę ar purkštuką galite panaudoti daugybę kartų savo naujai įsigytiems produktams, tad ar būtina kiekvieną kartą pirkti vis naują ir po to išmesti? Huh? Galbūt galima to išvengti? Mažytis toks mūsų poelgis - o nauda gamtai nepaprastai didelė! Verta pasistengti, ar ne taip?

Na ir kaip gi be mano "mažylių" - kietųjų šampūnų? Jų pakuotes sąmoningai parinkau iš popieriaus - dar vienas mažutis žingsnelis į priekį gamtos saugojimo link. ir tikrai žinau - tobulėjimui ribų nėra! Labai tikiuosi, ateityje, Tu ir aš, padarysime dar daugiau! Daug daugiau! Tam, kad išlaikytume ne tik ypatingą ryšį su gamta, bet ir galėtume mėgautis ir grožėtis ja kuo ilgiau.

Dar tikrai turėsime apie daug ką pamąstyti, pakalbėti, padiskutuoti - bet apie tai vėliau...

Saugokime Gamtą ir puoselėkime ją.