Dalintis

Amžinai neišsenkanti tema:

„Nesąmonė: negaliu išplauti, nes šampūnas neputoja“

Pradėkime nuo to, kad NATŪRALŲ šampūną (kondicionierių ir kt.) sąmoningai renkasi tie, kurie nori pagerinti savo plaukų sveikatą, taip pat jų lankstumą ir grožį. Tiesa, jei ilgą laiką grožio rutinoje karaliavo sintetinių medžiagų prisotintos priemonės, priprasti prie natūralių daugeliui gali tapti nemenku iššūkiu. Vis labiau modernėjančiame šiuolaikiniame pasaulyje esame pripratę tikėtis lengvo ir greito efekto, tačiau neretai pamirštame, kad greitas efektas lygus labai trumpam išoriniam poveikiui, tuo tarpu vidinio poveikio žala, priešingai - dažniausiai tik didėja. 

Plaukų priežiūra, pasitelkiant natūralumą, reiškia ne tik meilę gamtai, bet ir meilę sau. Kai sintetinės grožio priemonės apgaubia plauką dirbtiniu švelnumu ir sukuria laikiną spindinčių plaukų efektą, tačiau iš esmės tiesiogiai „ėda" plauką iš vidaus, natūrali kosmetika, veikdama pamažu ir sistemingai, atskleidžia tikrąją galvos odos ir plaukų būklę bei padeda atkurti, išlaikyti ir veiksmingai puoselėti NATŪRALIĄ plaukų struktūrą, sveikatą ir prigimtinį jų grožį. 

Renkantis šampūną neturėtume ieškoti skanaus aromato ar gero putojimo. ☁️ Ach, vis dėl to trokštamo malonumo pojūčio... Žmonės paprastai linkę manyti, kad kuo geriau šampūnas putoja, tuo geriau jis išvalo plaukus. Deja, tai nėra visai tikslinga.

Šampūno pagrindinė funkcija - išplauti, o ne putoti. Atitinkamai nuo plaukų tipo, natūralus šampūnas gali putoti geriau arba visai neputoti, tačiau nepaisant to, savo plovimo funkciją vis tiek puikiai atlieka. Plaudami natūraliu šampūnu gal užtruksite šiek tiek ilgiau, bet tai kantrybės reikalas. Natūrali kosmetika orientuota į ilgalaikį poveikį – ji veikia lėčiau, bet nealina odos ir yra efektyvi. 

Tam, kad šampūnas gerai išplautų, putojimas nėra būtinas. Mes tiesiog taip įpratę ir asocijuojame putojimą su švara. Putos padeda lengviau paskirstyti šampūną plaukuose. Tiesa, putos palengvina ir patį nešvarumų pašalinimą, tačiau bėda ta, kad putojimui sukelti dažniausiai naudojami pigūs iš naftos chemijos pagaminti detergentai: natrio laurilsulfatas (SLS), natrio laurethsulfatas (SLES) ir kiti. Jie sukuria daugiau putų, todėl plaunant jaučiate, kad plaukai yra šilkiniai ir lygūs, bet iš tikrųjų jie išsausina, išbalansuoja odos pH pusiausvtrą, gali sudirginti, alergizuoti odą. Taip pat jie visiškai nėra draugiški mūsų sveikatai ir aplinkai, kurioje gyvename.

Perėjus nuo sintetinių šampūnų prie natūralių apie mėnesį laiko mūsų galvos oda ir plaukai valosi nuo įvairių chemikalų likučių. Tai taip pat gali prisidėti prie jausmo, kad blogai išsiplovė plaukai. Tačiau natūralus šampūnas ir nuosaikus putojimas čia ne prie ko – jis tiesiog leidžia pasišalinti ankstesnių gausių putų bei kitų sintetinių medžiagų liekanoms. 

Kai šampūnas natūralus, galvą patariama trinkti du kartus iš eilės, o turint ilgus plaukus – ir triskart. Aktyvios biologinės medžiagos pasisavinamos tik po antro ar trečio plovimo. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad plaudami galvą šampūnu daugiausia dėmesio turėtume skirti galvos odai ir plaukams prie šaknų, o tepant kondicionieriumi – plaukų galiukams. 

Sakote: trenkant natūraliu šampūnu paukai sausi ir šiurštūs. Tai normalu! Viena iš šampūno funkcijų yra atverti plauką, ko pasekoje jis tampa pasišiaušęs ir šiurštesnis, sunkiai išsišukuoja. Štai kodėl būtina po to naudoti kondicionierių, kuris užveria plauko žvynelius, plaukas lieka ne tik apsaugotas nuo nešvarumų susikaupimo jo viduje, bet ir tampa glotnus, minkštas ir švelnus. Atminkite: esminis dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį - tai, kaip jūsų plaukai atrodo PO trinkimo ir išdžiūvimo! 

Pasitikėkite gamta, suteikite šansą natūralumui ir apsišarvuokite kantrybe - Jūsų plaukai tikrai laikui bėgant už tai padėkos!